Naujienos

Sveika ir graži oda – kaip to pasiekti fototerapijos pagalba?

Veido odos puoselėjimui, įvairių problemų sprendimams, ligų gydymui yra pasitelkiami modernūs ir mokslininkų patikrinti metodai. Vienas iš jų – fototerapija. Tai šiuolaikiškas metodas odos ligų gydymui bei bendram būklės gerinimui. Apie fototerapiją ir jos teikiamą naudą siekiant gerinti odos būklę kalbamės su grožio namų „Esteskin“ įkūrėja Laura Los.

Kas yra fototerapija?

– Fototerapija – modernus odos ligų ir problemų gydymo metodas. Tai terapija, pagrįsta šviesos energijos principu, kai veikiant LED šviesai, spartėja ląstelių augimas, odos atjauninimas, priešuždegiminiai ir gijimo procesai. LED fototerapija neturi šiluminio efekto, tik šviesos spektrą, kuriame nėra kenksmingų ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių.

Fototerapija yra lengvai kontroliuojama, dozuojama, prieinama kiekvienam pacientui bei užima nedaug laiko, todėl tai tikras išsigelbėjimas sergantiems odos ligomis.

LED (kitaip – šviesą skleidžiantis diodas) gali suteikti daugiau gydymo galimybių. Diodai mus jau supa maždaug pusę amžiaus. Estetikoje ir medicinoje naudojami šviesos diodai skiriasi daugybe savybių. Kosmetologinių prietaisų pagrindu tapusios LED lempos maksimaliai sutelkia tam tikros spalvos energiją, siekiant tikslingo poveikio odai. Įdomus faktas, jog NANOASIA kompanijos naudojamus šviesos diodus išrado NASA įmonės įkūrėjai, kurių pareigas apėmė astronautų sveikatos atkūrimas technologijų pagalba.

Šviesos diodų terapijos sėkmei labai svarbu, kokios galingumo yra lempos ir kokią siauro diapazono šviesą jos gali duoti. Tai lemia, kaip efektyviai ir tiksliai LED prietaisas paveiks tikslinį audinį.

LED šviesa skiriasi nuo kitų šviesos technologijų tuo, kad tai yra mažo intensyvumo šviesa, kurioje naudojama daug didelės galios šviesos diodų. Visi LED poveikiai yra fotocheminio pobūdžio. Tai reiškia, kad net ir ilgai veikiant, oda praktiškai neįkaista, o sąveika vyksta net ląsteliniame bei tarpląsteliniame lygmenyje.

Kuo fototerapija yra naudinga?

– Ne visi LED prietaisai turi vienodą poveikį odai. Didelę reikšmę procedūros efektyvumui turi į odą nukreiptų šviesos diodų skaičius, jų turi būti ne mažiau nei 150. Kiekvienas šviesos diodas yra gana intensyvus, o kartu jie teigiamai veikia odą. Ir, galiausiai, labai svarbu, kokiu atstumu šviesos diodai yra nuo veido ir kiek laiko išlieka šviesos poveikis. Šviesos diodai turi sąveikauti su oda mažiausiai pusvalandį nedideliu atstumu su daugybe diodų. Šis derinys suteikia ryškiausią efektą.

Žmogaus organizme vykstant šviesos diodų stimuliacijai, gaminama ATP. O tai yra ląstelių energijos šaltinis.

Fototerapijos procedūros esmė – drėkinamųjų ir maitinamųjų ingredientų tiekimas į gilesnius odos sluoksnius, kuomet procedūros metu kosmetinės priemonės įvedamos naudojant šviesos diodų (LED) bangas. Viršutiniuose odos sluoksniuose ir ląstelių membranose, veikiant šviesai, laikinai atidaromos mikroporos. Dėka to odos paviršiuje atliekamas smulkiamolekulinių Nanoasia preparatų veikliųjų medžiagų transportavimas.

Kaip veikia skirtingos LED diodų spalvos?

– Atsižvelgiant į bangos ilgį, skirtingų spalvų šviesa į odą gali prasiskverbti iki 30 mm, turėdama šiuos efektus:

Raudona (628–780 nm): viena galingiausių. Optimali brandžiai odai, kurią reikia stimuliuoti. Pastebimas medžiagų apykaitos ir kraujotakos pagerėjimas. Turi atjauninantį, regeneruojantį, raminantį poveikį, susiaurina poras, pagerina kraujotaką ir reguliuoja riebalų gamybą. Raudona šviesa turi medicininę akreditaciją rožinės gydyme.

Geltona (567–589 nm): skatina limfos nutekėjimą ir kraujo apytaką. Ji naudojama riebiai, mišriai, didelio poringumo, padeda pašalinti inkštirus, susiaurina poras. Slopina uždegiminius, antibakterinius ir priešgrybelinius procesus. Ji naudojama esant limfos sąstingiui ir audinių hipoksijai, turi antistresinį poveikį odai.

Žydra (470 nm): naudojama padidėjusio jautrumo, sausai odai. Ji minkština, drėkina, ramina odą, lėtina priešlaikinį senėjimą. Užtikrina ilgalaikį drėkinimą, skatina regeneracija, stimuliuoja kolageno sintezę.

Balta (510–810 nm): antistresinė, detoksikuojanti. Saugi net žmonėms, turintiems skydliaukės problemų. Balta šviesa – geras laidininkas, naudinga atliekant bet kokią kosmetinę procedūrą, nes sustiprina jos poveikį.

Violetinė (380–420 nm): turi temperatūros normalizuojantį poveikį, pašalina toksinus, palengvina uždegimą, siaurina poras ir mažina randus. Padidina odos stangrumą – atkuria odos turgorą ir tonusą. Rekomenduojama vystančiai odai, turinčiai išsiplėtusias poras bei uždegiminius elementus.

Žalia (496–566 nm): turi raminantį, harmonizuojantį poveikį, atkuria odos pusiausvyrą. Idealiai tinka sudirgusiai, jautriai, į eritemą linkusiai odai.

Mėlyna (421–495 nm): puikiai tinka probleminei, uždegiminei ir sudirgintai odai. Reguliuoja sebumo išsiskyrimą, pasižymi baktericidiniu poveikiu, veikia Acne bakteriją, slopina uždegiminius procesus.

Ką verta žinoti prieš atliekant?

– Kontraindikacijos yra šios:

  • nėštumas (nerekomenduojami ryškios šviesos režimai), būtina pasitarti su gydytoju,
  • jautrumas šviesai. (Tačiau net ir tai ne visada tiesa: kaip jau minėjau, LED yra labai mažo intensyvumo šviesa. Ji turi minimalų kontraindikacijų spektrą ir daugybę naudos odos sveikatai),
  • odos vėžys,
  • epilepsija,
  • širdies stimuliatoriai,
  • autoimuninės odos ligos,
  • fotosensibilizuojančių vaistų vartojimas.

Ar LED fototerapija yra draugiška su kitomis odos terapijomis/procedūromis?

LED fototerapija gali būti derinama su bet kokiomis procedūromis, įskaitant ir aparatines. Tai – švelni ir fiziologinė technologija, kuri nedaro jokios žalos odai. LED gali papildyti agresyvius ir neagresyvius metodus, injekcijas ir invazinę terapiją. Šviesos diodai bet kokią odos priežiūros procedūrą padaro efektyvesnę.

Rekomenduojami 1 – 2 seansai per savaitę 4 – 6 savaites. Pirmieji rezultatai pastebimi po 2 – 3 seansų. Odos pokyčiai vyksta laipsniškai ir tęsiasi keletą mėnesių po gydymo, kol susiformuoja naujos kolageno struktūros.

Ačiū už pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *